Prawdziwy i darmowy SSL do WordPressa

Prawdziwy i darmowy SSL do WordPressa
Prawdziwy i darmowy SSL do WordPressa

Prawdziwy i darmowy SSL do WordPressa? Serio? To działa?

Zacznijmy, że o SSLu mówi się już od kilku lat, ale chyba tak najbardziej wymusił na nas Google. Tak, właśnie, Google pewnego dnia zaczęło głośno mówić, że jeśli strona nie będzie posiadała certyfikatu SSL to będzie słabiej oceniana w wynikach wyszukiwania.

Dodatkowo SSL to bezpieczeństwo strony dzięki temu, że ruch z Twojej strony będzie szyfrowany https://, a nie tak jak w przypadku http:// nie szyfrowany.

Ogólnie polecam darmowy SSL o nazwie Let’s Encrypt. W 2016 roku kilka potężnych firm z branży IT dopięło organizację pożytku publicznego i wydało taki certyfikat, który możesz zainstalować na swojej stronie i korzystać z niego.

Bardzo prawdopodobne jest to, że Twój hosting (bo korzystasz z dobrego hostingu, prawda?), posiada taki certyfikat w Twoim panelu klienta.

No dobrze, ale w czym problem? Przecież mam SSL-a na stronie!

Zrób mały test:

  1. Uruchom przeglądarkę i wpis adres swojej strony (pole na górze)
  2. Następnie edytuj adres i wpisz przez www dokładnie to: https://
  3. Otworzy Ci się strona – skoro masz już certyfikat SSL – i zwróć czy masz pole:a może jednak:??Jeśli posiadasz tę drugą opcję „Bezpieczna” to certyfikat jest w pełni zainstalowany. Jeśli posiadasz certyfikat, ale strona wyświetla się jako „Niezabezpieczona” to niestety jest problem.

Co to tak naprawdę znaczy?

Opcja strony „Niezabezpieczonej” – posiadasz certyfikat, ale jeśli klikniesz na te słowo to pojawi się informacja „Twoje połączenie z tą witryną nie jest bezpieczne„.


 

Opcja strony „Bezpieczna” – widzisz tutaj, że połączenie jest bezpieczne.


Wszystko możesz ustawić w swoim panelu klienta swojego hostingu. Zainstalować darmowy certyfikat, który polecam, i cieszyć się bezpieczeństwem swojej strony.

Oceń proszę ten artykuł:
[wp-review id=”163″]

Ten wpis jest wpisem typowo ustawionym na kontakt ze mną. Odezwij się do mnie to Ci podpowiem jak i co zrobić żeby usunąć ten problem jeśli nie poradzisz sobie osobiście.
Jeśli jeszcze nie masz certyfikatu SSL to także się skontaktuj ze mną.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

1 thought on “Prawdziwy i darmowy SSL do WordPressa”

  1. Pingback: Gramatyka w Wordpress - Mistrz Komputerowy

Leave a Comment