Jak zrobić backup WordPress – wtyczka 2020

Jaki piękny dzień. Słońce, kawa na śniadanie. Spójrzmy co tam na naszej stronie internetowej. Jak to nie ma? Błąd? Jakiś wirus, coś się stało z ustawieniami?
Trzeba szybko odzyskać stronę, żeby była widoczna w internecie. Najlepiej, jeśli byłaby kopia zapasowa. Nie ma? No właśnie…

Dlatego dzisiaj odpowiedzmy sobie na pytanie:

Jak zrobić backup WordPress — wtyczka 2020

Bez zbędnego rozpisywania zdradzam Ci jedną z najlepszych (oczywiście według mnie) wtyczek do robienia backupu stropy opartej o WordPress.

Oto ona: UpdraftPlus

Jeśli nie wiesz jak sobie ją zainstalować i skonfigurować to przewiń poniżej i zapoznaj się z bardzo łatwą i prostą instalacją oraz konfiguracją.

  1. Dodajemy wtyczkę UpdraftPlus

  2. Przechodzimy do konfiguracji wtyczki

3. Pierwszym krokiem jest utworzenie pierwszej kopii naszej całej strony – czyli plików oraz bazy danych

4. Uwzględnienie bazy danych i plików serwisu, następnie klikamy ,,Utwórz kopię”

5. Zaczyna się tworzenie kopii

6. Poniżej w pozycji ..Ostatni plik dziennika” otrzymamy informację ,,Udało się wykonać i zakończyć tworzenie kopii (Lip 27 19:36:03)”

7. Możemy zaplanować w naszym harmonogramie tworzenie kopii ręczne lub automatyczne. Poniżej widać także bardzo liczne możliwości wysyłania automatycznych plików do chmury

8. Wybór plików w kopii

9. Po utworzeniu kopii możemy przejrzeć ,,Istniejące kopie”

10. Ostatnim krokiem będzie pobranie plików kopii na dysk twardy – ponieważ kopia utworzona ręcznie zapisała się nam w katalogu na stronie internetowej:

 

Złap mnie tutaj:

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Comment